ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 EKİM 2021, SALI   

50

46. DÖNEM KADIN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KOMİSYONU

Dönem seçiniz:

Komisyon Hakkında

 

Dosyalar

 

Komisyon Üyeleri

EMEL VARKAL

e-Posta:

 1954 yılında Adana`da doğmuştur. 1975 yılında Adana MYO`dan mezun olmuştur.

GÜLSÜN YAŞIN ARSLANOĞLU

e-Posta:

İnegöl/ Bursa doğumludur. 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Bağlantı Çevre Yolları Proje Konsorsiyum firmasında ve THY A.O. Destek Hizmet Başkanlığında kontrol mühendisi olarak görev yaptı. 2012 -2016 yılları arasında MSGSÜ Fen Fakültesi Sanat Tarihi bölümünü tamamlayan ARSLANOĞLU, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 44. Dönem Kadıköy temsilci yardımcılığı, 45. Dönemde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

REFİYE RUHSAR UZUN

e-Posta:

1962 yılında Gölcük`te doğdu. 1985 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü`nden emekli oldu. Proje ve Uygulama Denetçisi olarak Yapı Denetim Hizmetleri vermektedir. İki çocuk annesidir.

SİBEL TATAR

e-Posta:

1962 yılında Antakya` da doğdu. 1986 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.1988-89 yılları arasında şantiye şefliği, 1989-1990 serbest inşaat mühendisi olarak projecilik ve bilirkişilik,1990-2003 yılları arasında İzmir – Urla – Çeşme Otoyolu Kontrollük firması ER-ER A.Ş.`de ve 2004-2011 yılları arasında İZMİR Banliyö Sisteminin İyileştirilmesi işinde LRTC/ERKA-AS/ETM/KHM Müh. Müş. Kont. Hiz. O.G. bünyesinde Kesin Hesap Mühendisi olarak çalışmıştır. Halen İzmir Büyükşehir Belediyesi Yol ve Yeşil Alanlar Yapım İhaleleri Şube Müdürlüğünde Şube Şefi olarak görev yapmaktadır.İMO İzmir Şube Kadın Komisyonu ve TMMOB-İKK Kadın Çalışma Grubu üyeliği, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği çalışma grubu moderatörlüğü görevlerini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

SİNEM KOLGU

e-Posta:

İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul`da tamamlamıştır. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisans programından, 1997 yılında Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Mühendisliği yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1998 yılından beri İstanbul`da özel bir proje ve müşavirlik firmasında mesleğini sürdürmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 44., 45. ve 46. Dönem Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu ile 44. Dönem Ücretli Çalışan İnşaat Mühendisleri Komisyonlarında ve 46. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak görev almıştır.

BUKET ÇELİK

e-Posta:

1965 yılında Trabzon`da doğdu. 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu.Sinop Amerikan Üssü`nde ek yapılarda Kalite Kontrol Mühendisliği yaptı. Adana İncirlik Üssü`nde ek yapılarda Güvenlik Mühendisliği yaptı. Binalarda ISI,SES,SU,YANGIN Yalıtım Sistemleri üzerine ARGE ve Uygulama hizmetleri verdi.2008-Nisan 2011 tarihleri arasında İMO Ankara Şube Sekreterliği yaptı. Eylül 2017 tarihinden itibaren İMO Ankara Şubesi`nde Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır. TMMOB 45.Dönem Kadın Çalışma Grubu`nda Başkan Vekili ve TMMOB Cinsiyet Ayrımcılığı Sekreteryası`nda yürütme kurulunda görevlidir.

DİLARA BACAKSIZ

e-Posta:

1974 Yılında Gaziantep`te doğdu. 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Gaziantep Şehitkâmil Belediyesinde çalışmaktadır.12.Dönem Yedek Yönetim kurulu ve Kadın Komisyonu Üyeliği yapmıştır. 13. Dönem`de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir.

FÜSUN ÇEVİK KARAMAN

e-Posta:

1974 Burdur/Bucak doğumludur. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aile şirketlerinde inşaat malzeme satışı, proje taahhüt işleri yapmaktadır.

 

MERAL OLTULU

e-Posta:

RABİA EKE DOĞAN

e-Posta:

1980 yılında Polatlı/Ankara`da doğdu. 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Geoteknik alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2002-2006 yılları arasında statik proje mühendisi olarak çalıştı. 2006 yılından beri Geoteknik Raporlama/ Zemin İyileştirme konusunda Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. İMO Konya Şubesi 15. Dönem yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

ZEHRA GÜL TURHAN

e-Posta:

1976 yılında Trabzon`da doğdu.1994 yılında Trabzon Anadolu Lisesinden, 1999 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Hidromekanik alanında yüksek lisansını tamamladı. Bakü-Ceyhan Boru Hattı, Konaktepe Barajı, Borçka Barajı gibi önemli projelerde görev aldı. 2010 yılında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2010-2016 yılları arasında 3 dönem bu görevine devam etti. TURTAŞ Mühendislik Grubu Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

BURCU BAŞAR AKGÜN

e-Posta:

1977 yılında Sakarya`da doğdu. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Halen özel bir firmada inşaat mühendisi olarak çalışmaktadır. Evlidir.

HATİCE YILDIRIM YALAVAÇ

e-Posta:

1983 yılında Trabzon`da doğmuştur. 2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini bitirmiştir. İki yıl Ankara`da Özel bir firmada bir hastane projelendirmesi ve şantiyesinde çalıştıktan sonra Bursa`da proje mühendisi olarak çalışmıştır.2015 yılından itibaren kendi proje ofisini çalıştırmaktadır. Bir erkek çocuk annesidir.

GÖKÇEN ARSLAN

e-Posta:

HATİCE NUR YILMAZ

e-Posta:

23 Ocak 1990 yılında Çanakkale`de doğdum. 2008 yılında TEV Anadolu Lisesi‘nden mezun olup, lisans eğitimimi 2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladım. Pamukkale Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalı‘nda ve Arkeoloji Enstitüsü, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Anabilim Dalı‘nda yüksek lisans yapmaktayım. Proje ofisinde proje mühendisi ve sahada şantiye şefi olarak 2 sene çalıştıktan sonra 2015 yılında Merkezefendi Belediyesi‘nde proje ve saha mühendisi olarak göreve başladım.

NİLDEN KAYLAR

e-Posta:

1990 yılında Balıkesir`de doğdu. 2013 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 4. ve 5. Dönem genç-İMO Öğrenci Konseyi`nde görev aldı. Yapı İşletmesi alanında üzerine yüksek lisans eğitimi almakta ve özel sektörde çalışmaktadır.

DAMLASU YAĞMUR AYDIN

e-Posta:

GİZEM CANSU ŞAHİN

e-Posta:

Adana`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Rize`de tamamladı. 2014 yılında KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Artvin Barajı Projesinde Sargın İnşaat Makine San. Tic. AŞ. Firmasında Teknik Ofis şefi görevinden sonra 2015 yılında İMO Adana Şubesinde Araştırma Görevlisi olarak başladığı görevi halen yürütmektedir.

EDA TURAN

e-Posta:

1988 yılında İzmir`de doğdu. 2013 yılında Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak, 2017 senesinde 3,44/4 ortalama ile fakülte ikincisi olarak mezun oldu. Şuan Muğla Menteşe`de kendi firmasında proje mühendisi olarak çalışmaktadır.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

CEMAL AKÇA
e-Posta:

Bursa ili, Keles ilçesine bağlı Bıyıklıalan köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Keles Birinci Murat ilkokulunda tamamladıktan sonra parasız yatılı olarak Arifiye Öğretmen Okulunu yedi yıl süren bir eğitimden sonra tamamladı. Daha sonra İDMMA inşaat bölümü gece programını tamamladı ve aynı okulun (YTÜ) yüksek lisans programına devam etti. Lisans ve Lisansüstü eğitimi sırasında bir mühendislik şirketinde çalışarak teorik ve pratik eğitimini pekiştirdi. Mezun olduğunda Ceser Ltd. isimli kendi tasarım şirketinde endüstriyel yapılar üzerinde profesyonel çalışmalarını sürdürürken MSÜ de öğretim görevlisi olarak çalıştı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra tamamen profesyonel tasarımcı ve müşavir mühendis olarak çalıştı. Ceser Ltd. firmasından sonra CEMA A.Ş.`yi kurarak bu güne kadar çalışmalarını çeşitli mühendislik alanlarında sürdürdü. 1990-1992 ve 2000-2002 yıllarında İMO İstanbul şube yönetiminde, 2002-2004 yılları arasında da İMO II. Başkanı ve 45. Dönem Yönetim Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda da TürkMMMB de başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. Halen kendi kurduğu CEMA A.Ş. de profesyonel görevini sürdürmekte, evli ve bir çocuk sahibidir.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.