NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI`NIN 62. YIL KUTLAMASI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 HAZİRAN 2018, CUMARTESİ   

20

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI`NIN 62. YIL KUTLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 19.12.2016   Güncellenme Zamanı: 19.12.2016 17:13:02  Yayınlayan Birim: MERSİN ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.12.2016 16:27:07

Odanın 62. Kuruluş Yıldönümü yemeği ve meslekte 40. ve 25. yıllarını dolduran üyelerin plaket töreni 16 Aralık 2016 tarihinde Mersin Tüccar Kulübünde gerçekleştirildi.Gecede Mersin Şube Başkanı Sayın Halil DEVEDEN` in açılış konuşmasının ardından meslekte 40. ve 25. yıllarını dolduran üyelerimize plaket ve belgeleri takdim edildi.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ BAŞKANI HALİL DEVEDEN` İN 62. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KONUŞMASI 16.12.2016

SAYIN MİLLETVEKİLİM, SAYIN TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCIM, SAYIN TOROS ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT FAKÜLTESİ BÖLÜM BAŞKANIM, SAYIN TOROS ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİM, SAYIN KONUKLAR, DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM, DEĞERLİ BASIN EMEKÇİLERİ

ŞUBEMİZ 62. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOMUZA HOŞGELDİNİZ. HEPİNİZİ ŞAHSIM VE YÖNETİM KURULUM ADINA SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

ÖNCELİKLE İNSANLIK DIŞI TERÖR TUZAKLARIYLA KAYBETTİĞİMİZ ASKERLERİMİZİ, POLİSLERİMİZİ, GENÇLERİMİZİ, MASUM VATANDAŞLARIMIZI SAYGIYLA, YASLA VE RAHMETLE ANMAK İSTİYORUM. YAKINLARINA SABIR DİLİYORUM. OLDUKÇA HASSAS GÜNLERDEYİZ. T OPLUMSAL HUZURSUZLUK BİZİ HER ZAMANKİNDEN ÇOK DAHA ACİL SAĞDUYUYA VE MANTIĞA ÇAĞIRIYOR. İNSANLIK DIŞI TERÖR SALDIRILARINI ŞİDDETLE LANETLİYOR, KINIYORUM.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

ORTADOĞUDA VE SINIRIMIZDA YAŞANAN SİYASİ GELİŞMELER VE BİR  ÇOK EMPERYALİST GÜÇLERİN DAYATMALARIYLA SAVAŞ HALİ OLUŞTURULARAK TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİLEN DESTEKLERLE ÜLKEMİZ KARGAŞA İÇERİSİNE SÜRÜKLENMİŞTİR. SAVAŞ MAĞDURLARININ ÜLKEMİZE PLANSIZ BİR ŞEKİLDE ALINMASIYLA ÜLKEMİZ EKONOMİK SIKINTILAR İÇERİSİNE GİRMİŞTİR.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

KAMU İDARESİNİN KARAR VE TASARRUFLARINI KAMU ADINA DENETLEYEN TOPLUMSAL VE KAMUSAL AÇIDAN ZARAR YARATAN PROJELERE İTİRAZ EDEN VE KARŞI GELEN ODAMIZ TOPLUMSAL MUHALEFETİN ODAĞINDA YER ALARAK DAHA KARARLI BİR İRADEYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEKTİR.

 

İNSANIMIZIN KARDEŞÇE VE BİR ARADA YAŞADIĞI BİR ÜLKE İÇERİSİNDE YASA VE YÖNETMELİKLERİN BİZİ SORUMLU KILDIĞI MESLEK ÖRGÜTÜ OLARAK BİLİMİ VE TEKNİĞİ KAMU YARARINA UYGULAMA, GÜVENLİ YAPI ÜRETİMİ VE SAĞLIKLI KENTLEŞMENİN SAĞLANMASINDA BİZ MESLEK ODALARININ SORUMLULUK SAHİBİ KILINMASI GEREKLİLİĞİ BİLİNCİNDEYİZ.

YETKİLİLER PROJEDEN HİZMET ALACAK HALKIN, İLÇE BELEDİYELERİMİZİN, KAMU VE SİVİL TOPLUM KURULUŞULARININ PROJE HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE KATILIMI YETERİ KADAR DİKKATE ALINMADIĞI İÇİN KENTİN ANAYASAL OLARAK NİTELENDİRİLEN 1/100000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI BAŞTA OLMAK ÜZERE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALI, KALDIRIM İŞGALLERİ, TARIM VE ÇEVRE SORUNLARI, İLÇE VE KIRSAL ALANLARIN ULAŞIMI, YOL VE TOPLU TAŞIMA HİZMETİ, BİSİKLER ULAŞIMI, ENGELLİLERİN ULAŞIMI, YÜK TAŞIMACILIĞI, BÖLGESEL VE KENTSEL LOJİSTİK, LİMAN ULAŞIMI, BÖLGESEL ULAŞIM, OTOYOL BAĞLANTIARI SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİLMELİDİR.

SAYIN KONUKLAR VE DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,

İMO ŞİMDİYE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA BİR YANDAN MESLEK NİTELİĞİ VE MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİ BİRİKİMİNİ ARTIRMAYA, YENİ TEKNOLOJİK-BİLİMSEL GELİŞMELERE MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKİM OLMASINI SAĞLAMAYA DİĞER YANDANDA İŞSİZLİKLE, İŞSİZ BIRAKAN POLİTİKALARLA, GÜVENCESİZLİKLE, DÜŞÜK ÜCRET VE SAĞLIKSIZ ÇALIŞMA KOŞULLARINI DAYATAN YÜZONBİNİ AŞAN ÜYESİYLEÜLKEMİZİN BÜYÜK ÖRGÜTLERİ ARASINDA YER ALAN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI, TOPLUMSAL MESLEKİ SORUMLULUKLARI GEREĞİ SORUNLARIN TESPİTİNİ YAPARKEN AYNI ZAMANDA ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ VE TALEPLERİNİ SIRALAMAYIDA BİR HAK VE GÖREV SAYMAKTADIR. BU VESİLE İLE BU YIL 25. VE 40. CI YILINI DOLDURAN SİZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM ; 40 YILI ONURLA, MESLEKİ ETİK İLKELERE BAĞLI KALARAK, BİN BİR TÜRLÜ MEŞAKKATLE MESLEĞİNİZİ İCRA ETTİNİZ, TOPLIM YARARINI EL ÜSTÜNDE TUTTUNUZ SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR; YETERSİZ KALACAKTIR; BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINIZDA SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLİYORUM.

ŞUBEMİZDE HER DÜZEYDE GÖREV ALMIŞ KÜÇÜK, BÜYÜK DEMEDEN KATKI SAĞLAMIŞ, ÖZVERİYLE ÇALIŞMIŞ, ELEŞTİRMİŞ, UYARMIŞ, ÖNERMİŞ, FARKLILIĞINI SAKLAMA İHTİYACI DUYMUŞ BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMA VE YÖNETİM KURULUMA VE TEMSİLCİLİKLERİMİZE TAŞEKKÜR EDİYORUM.

TÜM ÜYELERİMİZİN ODALARINA SAHİP ÇIKMALARI VE KENETLENMELERİ GEREKTİĞİ İNANCIYLA HEPİNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.

HALİL DEVEDEN

 

İMO MERSİN ŞUBE BAŞKANI

                                                   


Okunma Sayısı: 72

Mersin Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır